Biz Kimiz

BİZ KİMİZ?

KURUMSAL BİLGİLER

       Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Doktoru Şebnem TAMCI ve Kardioloji Uzman Doktoru Batuhan TAMCI tarafından kurulan, Özel İzgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi; 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile 30 Ocak 2006 tarihinden bu yana Balçova’da hizmet vermektedir. 3 katlı, bahçeli, müstakil binamızda, 9 bireysel eğitim odası ve 4 grup eğitimi odasının yanı sıra oyun bahçesi, görüşme odası, uygulama evi, müdür odası, öğretmenler odası, yardımcı hizmetli odası ve tuvaletler yer almakta ve binamız jeotermal ile ısınmaktadır. Eğitimlerimiz birebir eğitim ve grup eğitimi olarak verilmektedir.

       Müdür, psikolog, özel eğitim alanı öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, dil ve konuşma terapistileri, memur, yardımcı personel ve şoförlerimizden oluşan yetkin kadromuzla hizmet vermekteyiz.

PROGRAMLARIMIZ

Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı

Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

Bu programların yanı sıra Çocuklarda Gelişim Değerlendirme ve Takibi, Psikolojik Danışmanlık konularında da destek vermekteyiz.

 

VİZYONUMUZ

       Özel eğitime ihtiyaç duyan tüm öğrencilerimizi bilişsel, akademik, sosyal ve davranışsal açıdan kendini ifade edebilen, günlük hayatta ihtiyaçlarını karşılayabilen, bağımsız bireyler haline getirebilmek ilk hedefimizidir. Hem ailelerinin hem öğrencilerin yaşam kalitelerini yükseltip, akranlarıyla okula gidebilmelerini ve hatta sınıf seviyelerine ulaştırmayı amaçlamaktayız.

MİSYONUMUZ

       Tüm bu hedefler doğrultusunda alanında yetkin eğitimcilerimizle bilimsel temelli eğitimler sunarak çocuğa ve ihtiyaca yönelik bireysel planlarımızla adım adım ilerlemekteyiz. Yalnızca öğrencilere değil ailelerine de gerekli durumlarda eğitsel ve psikolojik destek sunarak daha iyi standartlarda bir hayat için kadromuzla çalışmalarımız devam etmektedir.